label

Přihlásit se

Správa účtu

Látky, které v zimě zahřejí

Vymódit se není hřích!

I když si to nechceme přiznat, zima je tu. Rána jsou mrazivá a přes den už nás ani to sluníčko nezahřeje. Někdo má třeba zimu rád, ale moje oblíbená zrovna není. Zimu jsem neměla ráda, hlavně jako malá. Samé šusťákové kombinézy a jen ty nejhuňatější rukavice, šála a čepice. Neříkám, že jsem jako malá holčička řešila, co na sebe, no dobře, možná trochu. Ale co je vlastně  špatného na tom, vymódit vaše dítě, aby mu bylo zároveň teplíčko? Někdo říká, že  by malé děti neměli nosit drahé oblečení, ale naopak by si měli hrát na písku a neřešit. Kdo tu ale mluvil o drahém oblečení? Vždyť krásné,značkové kousky se dají pořídit za pár korun, třeba na našem e-shopu! Stačí jen správně vybírat. Netvrdím, že dítě musí mít na písek značkové džíny a bundičku, bohatě postačí tepláčky a fešná mikina s nějakou tou bundou, ať mu není zima, že jo. Dobře, oblečení bychom měli, ale nebude vám v něm zima, i když má být teplé? Aby jste předešli omylům, prozradím vám pár svých tipů, jak vám zima zaručeně nebude.

 

tepláčky.jpgbačkůrky.jpegsvetr.jpg

/po kliknutí na obrázek se dostanete na zboží/

(ukázka zboží bez záruky skladové dostupnosti)

 

Hedvábí vás nezahřeje, zkuste raději teplý svetr

Nevím, jak vy, ale já mám stále problém s tím, že ráno mrznu, zejména, když jedu v metru po eskalátorech. Naučila jsem se však jednoduché triky, díky kterým mi zima není, ani když mám odhalené skoro celé nohy. Známe to všichni, především ženy. Když klesne teplota, máte pocit, že vám odumřou chodidla, konečky prstů na nohu či na rukou, uši nebo nos. Naopak zbytek těla je v klidu a není vám na něj zima, proč to tak je? Vysvětlení je jednoduché. Thermoreceptory, tedy buňky citlivé na chlad a teplo, jsou umístěné necelý milimetr pod kůží. Mají za úkol dát příkaz cévám, aby se při běžných teplotách pohodlně roztáhly a krev více proudila a vyživovala všechny tkáně. Když však začneme pociťovat chlad, cévy se stáhnou, aby neutíkalo teplo z těla ven. Nejstudenějšími částmi těla jsou ruce, nohy, a obličej. Je to proto, že tělo obětuje tyto koncové části těla, aby teplo zůstalo ve vnitřních orgánech. Neprokrvené oblasti zblednou nebo zmodrají. Jak tomu předejít u sebe i u dětí ? Základem je vrstvení, jeho výhodou je, že ze sebe kousky oblečení můžete postupně svlékat, kdykoliv vám bude až moc horko. Chlad nejméně snášejí nohy, protože od země jde chlad. Proto zvolte teplé boty, ať už s kožíškem, nebo bez něj. Nepodceňujte ani ponožky bez děr :) K sukni do pasu ráda nosím teplé, zimní podkolenky, které zahřejí dokonce celé lýtko a někdy i koleno, ale to jsou spíše nadkolenky. Další variantou jsou teplé punčocháče. Nedám dopustit ani na rukavice a jelikož jsem závislák na mobilu, mám ráda ty, u kterých jde odepnout vršek nebo ty s dotykovými prsty. Hodně mi mrznou uši a nos, na který sice žádný trik nemám, ale na uši už trik mám. Není to však čepice ani čelenka na uši, nýbrž klapky nebo obří šála, do které si můžete zachumlat pomalu celou hlavu a bude vám teplo. Shrnuto, podtrženo, nejdůležitější je, zahalit koncové části těla do co nejteplejšího materiálu, hedvábí to nebude, proto zkuste raději vlnu nebo alespoň bavlnu. Rozhodně svůj výběr zimního oblečení nepodceňujte.

 

svetýrek.jpgbačkůrkyr.jpegkabátek.jpg

/po kliknutí na obrázek se dostanete na zboží/

(ukázka zboží bez záruky skladové dostupnosti)

 

Pokud jste již z moofi.eu objednali něco teplého na zimu,dejte nám vědět, jak váš kousek hřeje! Vyfoťte na instagram svůj outfit, nebo doplněk a označte nás na fotce pomocí hashtagu

#wintermoofi

 

Těšíme se na vaše příspěvky :-)