label

Přihlásit se

Správa účtu

Karnevalový speciál

Přichází čas karnevalů, převleků a Halloweenu!

Je podzim, čas barev a hravosti. Spousta dětí se na toto období těší, protože se blíží doba karnevalů a hlavně Halloweenu. I mladistvé toto období baví, je to čas velkých halloween akcí v klubech, kdy se hodnotí váš kostým a vizáž. I dospělí si mohou na odreagování udělat svůj vlastní karnevalový večírek. Vždyť v každém z nás je kousek dítěte J

Původ karnevalu a Halloweenu

Úplně původně se takovým akcím s kostýmy říkalo masopust. Byla to velikonoční akce, která trvala tři dny v období mezi Vánocemi a půstem. Začátek má přesné datum, tedy po svátku Tří králů, jeho konec je však závislý na datu Popeleční středy o Velikonocích. Masopust vychází především z římského náboženství, kdy byl masopust spojován s plodností a hodováním mezi dvěma postními dobami (půsty). Masopust pochází z  italského překladu Carne levare(dát pryč maso). Během masopustu probíhají zabijačkové hody, předvádění masek a kostýmů. Vše vrcholí taneční zábavou. V současné době je však význam slova obecný a nevázaný k určitému období. Proto vznikl všude známý Halloween, který se slaví právě na podzim, konkrétně 31. října. Jde o anglosaský lidový svátek, který se neslavil úplně původně v Americe, jak si spousta lidí myslí, nýbrž v Irsku, odkud se rozšířil do anglicky mluvících zemí. Děti se v tento den převlíkají do kostýmů a chodí na koledu od domu k domu, kde říkají známou frázi Trick or Treat(v překladu: Koledu, nebo vám něco provedu). Koledují převážně o sladkosti, alespoň ti menší. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Evening“, tedy „Předvečer Všech svatých“. A jak tedy připravit pro vaše děti ten nejlepší kostým nebo zařídit skvělou Halloween party?

Kostým je základ!

Co by to bylo za halloween akci bez kostýmu že? Důležité je, mít vůbec představu, co za kostým chcete, ať je to pro vás na firemní večírek, nebo pro menší děti.  Kostýmy, jako superman nebo kostru zná už každý, ale nikdy nevyjdou z módy. Každý rok si je na sebe někdo obleče. Buďte originální! Zeptejte se ostatních, co jdou na večírek, jaký budou mít kostým, ať se náhodou nestane, že budete mít stejný kostým, to by bylo zaručené faux pas. Inspiraci na kostým hledejte všude, kde se dá. Řekněte si, co právě teď letí. Vezměte si například pokémony, proč vašemu dítěti neudělat kostým pikachu? In jsou také kostýmy pro páry, kdy vytvoříte nějakou nerozlučnou dvojici, typu Pat a Mat nebo princ a princezna. Ve fantazii se meze nekladou. Kostým už pak stačí jenom doladit make-upem a doplňky. Tipem, kde hledat halloween kostýmy za dobrou cenu a aby vám pak zůstali, třeba na další akci je náš e-shop. Máme sekci jak pro děti (chlapci, dívky), tak i pro ženy – ZDE a muže - ZDE. Nezapomeňte si váš firemní večírek obohatit o ledové dýňové latté či dýňové zákusky. Nezapomínejte ani na vyprávění strašidelných historek nebo strašidelnou výzdobu, určitě zapůsobíte. Když už je ten halloween, je třeba ho oslavit pořádně J Přeji příjemnou zábavu.